Prof. Dr. Alim YILDIZ

Rektör

Sevgili gençler,

Üniversiteli olmanın ilk aşaması olan sınav sürecini geride bırakarak tercih dönemine geldiniz. Yapacağınız tercihler sizlerin ve ülkemizin geleceği açısından önemlidir. Biz de sizlere yardımcı olmak amacıyla Üniversitemizi tanıtmaya çalışacağız.

Üniversitemizin, 46 yıllık geçmişiyle ülkemizin köklü üniversiteleri arasında yer aldığını, araştırmacı ve kaliteli eğitimi amaçlayan bir kurum olduğunu belirtmek isterim. Bilimsel bilginin dünyayı şekillendirdiği günümüzde; ülkemizin geleceğine katkı sunmak, bilimsel değer üretmek, donanımlı öğrenciler yetiştirmek ve lider üniversite olmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sevgili öğrenciler;

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, sizleri geleceğe hazırlamak için alanında uzman, tecrübeli ve donanımlı akademik kadrosuyla bilimsel değer üreten üniversiteler arasındadır.

Sizlerin azmi ve geleceğe dair umudunu gördükçe ülkemiz için ümidim gün geçtikçe artıyor. Sizin heyecanınız, ülkemizin aydınlık yarınları için bizlere güç veriyor. Üniversitemizden aldığınız eğitimle hem toplumsal hem de bireysel geleceğini inşa eden, sorumluluklarının bilincinde, aklın yol göstericiliğine inanan insanlar olacağınıza inancım tamdır.

Ülkemizin aydınlık yarınlarını, 2023 ve 2071 hayallerini gerçekleştirmek için sizleri Üniversitemizin birer mensubu olduğunu görmekten kıvanç duyacağımı belirtir, yarınki Türkiye’nin sizlere ihtiyacının olduğunu bir kez daha hatırlatarak eğitim hayatınızda başarılar dilerim.